Bakan Avcı, Adana’da Branş Öğretmenleri İle Buluştu ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

5 Ağustos 2014

Yazan AyQo

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Adana´da ildeki değişik branşlardan 30 öğretmen ile bir araya geldi.

Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi´nde öğretmenlerin tek tek görüşlerini alan Bakan Avcı, öğretmenlerden gelen soruları yanıtladı ve öğretmenlerin çözüm önerilerini dinledi.
Buluşma öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Avcı, bir gazetecinin "Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sisteminde tercih yapmayan öğrencilerin otomatik olarak imam hatip liselerine yönlendirildiğine" dair iddialar olduğunu hatırlatması üzerine, tercihlerin nasıl yapılacağını; öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin çok iyi bildiğini söyledi.

Bu tür söylentilerin 1 milyon 300 bin öğrenci ile velilerini tedirgin etmek için özellikle çıkartılan spekülasyonlar olduğunu ifade eden Bakan Avcı, şunları kaydetti:


"Hangi öğrencinin hangi tercihler doğrultusunda hangi okullara gideceğini en iyi velilerimiz bilir. Hiç kimsenin arzu etmediği bir okula zorla yönlendirilmesi katiyen söz konusu olmaz, olmamıştır bugüne kadar. Kaldı ki en büyük kontenjan meslek liselerinde, sonra anadolu liselerimizde, sonra anadolu imam hatip liselerinde, sonra sosyal bilimler liselerinde... Dolayısıyla kontenjanlar müracaatlara uygun. Öğrencilerimiz de kendilerine en uygun olan tercihlerini seçimlerini yapacak ve okullarına yerleşecekler. Özellikle velilerimizden rica ediyorum. Bu konularda çok dikkatli olsunlar, çünkü onları tedirgin etmek için çok sistematik bir çaba olduğunu müteakip defalar söyledim. Onlara karşı da duyarlı olmalarını özellikle rica ediyorum."

Kaynak: MEB.gov.tr

0 yorum:

Yorum Gönder