Kuru Sıkı Tabanca İçin Ruhsat Alımı ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

4 Aralık 2012

Yazan AyQo

Kuru sıkı tabancı sahibi olmak için öncelikle 18 yaşını doldurmanız ve sicilinizin temiz olması gerekir.

Öncelikle 18 yaşını doldurmuş herkes silah satış bayilerine giderek kuru sıkı tabanca alabilirler. Bunun için ruhsat gerekmez. Sadece belli şeyleri yerine getirmeniz ve kurallara uymanız gereklidir.

Silah bayisine gittiğinizde sizde adli sicil belgesini (sabıka kaydı) isteyeceklerdir. Mutlaka yanınızda TC numaranızın yazılı olduğu nüfuz cüzdanınızla bayiye gidin.

Aldığınız silah faturanızı evinizin olduğu bölgedeki kolluk birimine (Polis,Jandarma vb.) işletmeniz gerekmektedir. İşlemler bittikten sonra kuru sıkı tabanca resmi olarak kayıt altına alınmıştır demektir.

Kuru sıkı tabancaları taşırken ya da bulundururken faturası yanında olması gerekir. Faturayı işletmeniz silahı belinizde taşıyacağınız manasına gelmez. Kuru sıkı tabancayı evinizde, dükkanınızda veya arabanızda kutusunda tutabilirsiniz. Faturası yanında olması kaydıyla. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

0 yorum:

Yorum Gönder