Android’i Tehdit Eden Sahte Yazılım ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

15 Eylül 2012

Yazan AyQo


Google Play Store’un dışından yüklenen .APK dosyaları problem oluşturmaya devam ediyor. Şimdi de sahte Adobe Flash Player ortaya çıktı.

Daha önce kötü niyetli yazılımcıların Instagram ve Angry Birds gibi popüler uygulamaları kullanarak Android telefonlara zararlı yazılım sızdırmaya çalıştığını pek çok Android kullanıcısı biliyor.

Popüler isimler kullanılarak ortaya çıkan sahte uygulama furyasına, Adobeda dahil oldu.

Bu kez yine bir Rus sitesinde Android işletim sistemi bulunan cihazlara uygun olduğu öne sürülen sahte Adobe Flash Player indirilmesi için kullanıcılar teşvik ediliyor.


Sahte uygulama indirilip yüklendiğinde, web sitesi başka bir URL’ye bağlanarak zararlı .APK dosyasını indiriyor. Bu uygulama kullanıcıların özel hizmetlere gereksiz yere para ödemelerine yol açıyor.

Android kullanıcılarını uyaralım. Bu tip uygulamaları Google Play Store’dan, firmaların resmi üyelikleri ile açtıkları hesaplardan indirelim.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

0 yorum:

Yorum Gönder