Normal Doğumun Riski Nedir? ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

30 Temmuz 2012

Yazan AyQo

Son ana kadar normal doğum sezaryene dönüşmek zorunda kalabilir. Doğum ilerlemeyebilir, bebek sıkışabilir, bebeğin kalp atışları azalabilir. O nedenle bebek başı çıkana kadar anneye sezeryan olmayacaksın denir.
Normal doğumun olmamasını bir kaç sebebe bağlayabiliriz. Bebeğin yatay durması, doğum kanalının tıkalı olması, bebeğin çok iri olması gibi durumlar bebeğin normal doğum ile gelmemesinin sebepleridir.

Sezeryen doğumun olması için bir kaç koşul olması gereklidir. Annenin ilk doğumu ise ve bebek ters dönmüş ise normal doğum mümkündür ama sezeryan daha uygun olabilir.

İkiz veya çoğul bebeklerin doğumu bebekler olması gereken pozisyonda ise normal doğum olabilir ama sezeryan doğumda tercih edilebilir.

Normal doğumun her aşamasında sezeryan doğuma geçilebilir. Bebeğin sıkışması, bebeğin kalp atışlarının azalması, annenin rahim ağzının açılmaması, beklenmedik şekilde kan kaybının olması sezeryanı mümkün kulan durumlardan bazılarıdır.

Normal doğumda bebek sıkışmış ise içeride vakum yardımı ile çekilebilir. Bunun pek zararı yoktur. Normal doğumun riskleri var mı? Yok denilemez elbet. Doktorlar belli test ve değerlendirmeden sonra normal ve sezeryan doğuma karar verir. Günümüzde 12-24 saat süren doğumlar olabilir bu durumda sezeryan ile doğum tercih edilir.

Related Posts Plugin 

for WordPress, Blogger...

0 yorum:

Yorum Gönder