Windows 8.1 Logitech F710 Bağlantı Sorunu Çözümü ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

19 Mart 2014

Yazan AyQo

Bilgisayar kullanmanın bir diğer güzel tarafı da istediğimiz bir cihazı kontrol edebilmemizdir. Bu anlamda ister barkod okutarak yazar kasa, ister kol takarak konsol keyfini bilgisayarlarımızda yaşayabiliyoruz. Kullanıcıların gamepad(oyun kolu) olarak en çok seçtiği ürünlerden biri Logitech F710.


Ancak Logitech F710 bazen işletim sistemiyle uyumsuzluğa düşebiliyor. Sürücü yazılımı otomatik olarak yüklenmiyor ya da CD’den yüklenen yazılım sistem tarafından kabul edilmiyor. Bu durumda yapmanız gerekenler gayet basit. Eğer F710 aşağıdaki gibi hatalar veriyorsa dediklerimizi uygulayabilirsiniz:
  • Aygıt Yöneticisi’nde sarı ünlem işaretli olarak gözüküyorsa.
  • Wireless Gamepad F710 yerine Logitech Cordless RumblePad 2 olarak yükleniyorsa.
  • Kullanmaya çalıştığınızda ortasındaki LED birçok kez yanıp sönüyor ve tuşların hiçbiri çalışmıyorsa.
  • Logitech’in sitesinden indirdiğiniz F710Connection.exe ile bağlantı kuramıyorsanız.

Öncelikle yapmamız gereken ilk şey Logietch’in sitesine girerek Logitech F710 için alakalı sürücüyü kurmak. Bunun için Logitech’in sitesine girip işletim sistemimizi ve 32 ya da 64 bir işletim sistemi seçeneğimizi seçiyoruz. Logitech F710′un yükleme sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Sol altta gördüğümüz yazılımı indirin butonuna basarak indiriyoruz. Ancak işletim sistemimizi seçmemiz gerekiyor.İndirdikten sonra kurulumu yapalım.


Kurulum bittikten sonra masaüstündeki Bilgisayarı sağ tıklayarak yönet diyoruz. Ardından karşımıza çıkan pencerenin sol bölmesinde Sistem Araçları başlığı altında Aygıt Yöneticisini seçiyoruz.


Buradan sorunlu olan cihazımızı buradan bulup üzerine sağ tıklıyoruz ve “Sürücü Yazılımını Güncelleştir” diyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerde alt kısımda bulunan “Bilgisayarımı tara” seçeneğini işaretliyoruz.


Karşımıza bir pencere daha çıkacak alt tarafında “Aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver” seçeneğine tıklayıp listeyi açıyoruz.

Alt kısımda Xbox 360 Controller for Windows” seçeneği olacak. Ona tıklayıp İleri diyoruz ve kurulumu bitiriyoruz.


Böylelikle sorun ortadan kalkmış oluyor. İyi eğlenceler.

0 yorum:

Yorum Gönder