Midyenin Faydaları Nelerdir? ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

26 Şubat 2013

Yazan AyQo


Omega 3 bakımından oldukça zengin ve çok az kaloriye sahip olan midye şimdi sağlık sektöründe de kullanılmaya başlanacak. Bilim adamları midyenin kayalara tutunmasını sağlayan maddenin yaraların iyileştirilmesinde ve çocuk düşüklerine karşı etkili olacağı görüşünde. Bu düşünce ışığında çalışmalara ise çoktan başlandı.


Yani kısaca omega 3'ün tüm faydalarını midye içinde sayabiliriz. Peki omega 3'ün ne faydası var. Omega 3 her yaştan insanın ihtiyacı olan bir besin maddesidir, bir yağdır. Özellikle kalp ve beyin fonksiyonlarında önemli bir yer kaplar.

Bilim adamlarının keşfettiği midyenin bu sırrı diyabet hastalarının iç organlarına eklenen insülinin yapışmasın da da görev alacak. Bu yapışkanlar bir yetişkini rahatlıkla taşıyabilecek güçteler ve su içinde bu yapışkanlıklarını korumaları bu sırrın birçok alanda kullanılabileceğini bize açıkça gösteriyor.

Hep faydası yok tabi ki fazla tüketimi vücutta civa maddesini arttırabilir. Civa çok zararlı bir maddedir. Fazlası zehirlenmelere yol açabilir. O yüzden midyeyi kararında yenmelidir.

0 yorum:

Yorum Gönder