Bilgisayarı İki Monitör İle Kullanma ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

18 Şubat 2013

Yazan AyQo
Masaüstü veya Dizüstü fark etmez her iki bilgisayarı da bağlayabiliriz. Tabi bunun için gerekli kablo girişleri varsa.


İki monitörle çalışmak gerçekten büyük bir avantaj ve kolaylık sağlar. Bu esneklik sayesinde tek bilgisayarı iki bilgisayar haline getirebilirsiniz.

Microsoft Windows 98'den beri kullanıcılarına bu iki monitör desteğini sunmaktadır. Bunun için birden fazla giriş olması gerekli, masaüstü bilgisayarların çoğunda VGA, DVI ve HDMI girişleri birden fazla olabiliyor. Böyle bir ekran kartına sahipseniz, yani birden fazla girişli. İki monitör olarak kullanabilirsiniz.

Dizüstünde ise genelde bir giriş olur. Ama hem dizüstünün kendi monitörü hemde harici monitör olarak kullanabilirsiniz.

Sadece kabloları bağlamak yeterli değil. Kabloları bağladıktan sonra gerekli ayarlamalar yapmanız gerekli. Öncelikle masaüstünüzde sağ tıklayarak ekran çözünürlüğüne girin. İki monitör bağladığımız için 1 ve 2 olarak iki monitör karşımıza gelecektir. Eğer ikinci monitör gözükmüyorsa sağ tarafındaki algıla butonuna basılır.

İki monitörü algıladıktan sonra aşağıda birden fazla monitör seçeneği gelecektir. Bu seçeneği masaüstünü genişlet derseniz. İki tane masaüstüne sahip olursunuz. Ama ben her iki monitörde de aynı görüntüyü almak istiyorum diyorsanız. Bu ekranı yine seçeneğine basın. İki monitörde de aynı görüntüyü alırsınız.

Televizyona bağlamak veya projektör için uygun girişiniz var ise gene aynı ayarları yapabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder