AÖF Yeni Sınıf Geçme Sistemi 2013 ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

25 Şubat 2013

Yazan AyQo

2012-2013 yılında tüm AÖF bölümlerinde uygulanmaya başlanan kredili-dönemlik sistem ile birlikte not hesaplamaları ve sınıf geçme hakkında öğrencilerin kafasında pek çok soru işareti oluşmuştur. Bu aşamada yıllık sistem ile kredili sistemi karşılaştırma yaparak ifade etmek çok daha doğru olacaktır. Yıllık sistem belirlenen sayıdaki derslerden daha fazla sayıda kalanlar söz konusu yıl için bir sene tekrar yapmak durumundalardı. Öyle ki sınıf tekrarı durumunda tüm dersleri yeniden alıyorlar hatta katkı paylarını bile ödemek durumunda kalıyorlardır. Kredili-dönemlik sistemde ise sınıf tekrarı durumu ortadan kalkmış ve bir öğrenci kaç dersten kalırsa kalsın, sınıf tekrarı etmesi gibi bir durum yoktur.


Uygulanan yeni AÖF kredili sistemde sınıf geçme tabiri yerine dönem geçmek daha doğru ve uygun bir tanımlama olacaktır. Sınıf tekrarının söz konusu olmadığı kredili sistemde, iki yıllık ve dört yıllık bölümler için belirli bir yarıyıl bitirme süresi verilmiş olup, bu sürenin aşımı halinde öğrenciler sınavlara girmek dışında diğer askerlik gibi hiçbir öğrencilik haklarında yararlanamamaktadır. Bu nedenle okuduğunuz fakültenin iki yıllık ya da dört yıllık bölümleri bitirmek için verilen maksimum yarıyıl süresine dikkat edilmeli aksi takdirde bu sürenin aşımı yüzünden öğrencilik haklarınızdan mahrum kalabilirsiniz. AÖF kredili sistem de sınıf tekrarı gibi bir durum asla söz konusu değildir.


0 yorum:

Yorum Gönder