Gözümüz Neden Kararır? ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

28 Temmuz 2012

Yazan AyQo
Özellikle ramazanda ve sıcak havalarda ani hareketlerimizde ve kalkışlarda göz kararması baş dönmesi oluşabilir.
Göz kararmasının temel sebepleri: Tansiyon yükselip çıkması, Vücut da meydana gelen aşırı su kayıpları (özellikle yaz aylarında) ve sıcaktan soğuğa geçiş, stres, ani duygu değişimleri göz kararması, baş dönmesi ve bayılmalara yol açabilir.

Alınacak basit önlemlerle göz kararması ve baş dönmelerinden kurtulmak mümkün kesinlikle ani hareketlerden kaçının örneğin, biraz uzanayım derken dalıp kalabiliyoruz. Kapı çaldığında büyük bir olaymış gibi aniden kalkıp başımızı döndürüyoruz. Ancak tehlikeli olduğunun farkında değiliz. Roket gibi fırlamak yerine sakince doğrulup ayağımızı yere sağlam basmalıyız.

Günde 2-2,5 litre su içmeliyiz özellikle çok sıvı kaybettiğimiz dönemlerde. Su içmemiz ter ile kaybettiğimiz sıvı   ve mineral kaybını önleyecektir. Su içmeyi sevmiyor olabilirsiniz ama su yaşamın kaynağıdır. Cebinizde ufak  bir kese leblebi bulundurun her saat başı 1-2 tane ağzınıza atın. Bu sizi susatacak ve su içmenizi sağlayacaktır.

Tansiyon hastalarında ise her zaman bayılma, göz kararması, beyin kanaması ve hatta ölüme kadar giden bir süreç olabilir bu saydıklarımız. Tansiyon hastaları ilaçlarını zamanında almalı ve stresten uzak durmalılar.

Related Posts Plugin 

for WordPress, Blogger...

0 yorum:

Yorum Gönder