Düzenli Olarak Aspirin Kullanmanın Zararları ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

16 Nisan 2012

Yazan AyQo

60 milyonun üzerinde insan, kalp hastalıklarını önlemek için her gün aspirin alıyor. Yeni bilgiler aspirinin kanseri azalttığı yönünde, fakat çoğu kişi aspirinin zararlarını araştırmaya devam ediyor.

Mart 2012 tarihinde yapılan araştırmadan sonra aspirine olan ilgi arttı. Araştırmaya göre aspirin bazı kanser hastalıklarında yayılma risklerini azalttığı ortaya çıkmıştır. Bu kanser türleri kolon ve prostat kanserleridir.

Ayrıca araştırmalar yemek borusu kanserlerinde de azalma olduğunu işaret ediyor. Aspirin COX-2 enziminin etkisini azaltmasını sağladığı söyleniyor. COX-2 enzimi tümörün ya da kanserin yayılmasına neden olduğu biliniyor.

Ancak sağlık uzmanları ölümcül olabilecek mide kanaması, ülser ve felç risklerini arttırdığından aspirin hakkında endişelerin artmasına sebep oluyor. Bir farklı araştırmaya göre ise 100 kişinin birinde kalp krizini önlerken, ikisinde ciddi kanamalara yol açıldığı ortaya çıktı.

Tabi ki önerim bu tür araştırmaların hepsi doğru olmayabilir. Benzer araştırmalar da aynı sonuçları gösteriyorsa  güvenirliğini arttırır araştırmanın. Doktoruna danışmadan ilaç almayın.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

0 yorum:

Yorum Gönder