Koca Ayak Efsanesi ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

20 Şubat 2012

Yazan AyQo

Sibirya bölgesinde yaşayan Türk kökenli avcılar "kocaayak" gördüğünü iddia edince Rus uzmanlar harekete geçti. Rus uzmanlar bir hafta boyunca Sibirya da kocaayak arayacak.


Rusya da uzmanlardan oluşan bir grup, Kemerova bölgesindeki mağaralarda "kocaayak" veya "karadamı" olarak bilinen canlıyı arayacak.
Ria Novosti ajansının haberine göre, yaklaşık bir hafta sürecek keşif gezisinde Kemerova bölgesindeki Taştakol da bütün mağaralar ile Şor (Sibirya da yaşayan Türk kökenli halk) avcılarının "kocaayak"ı gördüklerini söyledikleri orman bölgeleri araştırılacak.

Haberde "kocaayak"ın varlığına ilişkin çok sayıda hikayenin olduğuna dikkat çekildi. "Kocaayak"ın varlığına ilişkin görsel malzeme ile desteklenen hikaye, Amerikalı Roger Pattersona ait. Patterson un 1967 yılında California ormanlarında filme aldığı dişi "kocaayak" görüntüleri ve ayak izleri Amerikalı uzmanlar tarafından sahte olarak nitelendirilmiş, Sovyet bilim adamları ise görüntülerin gerçek olduğunu savunmuştu.

Söz konusu canlıyı gördüğünü iddia eden en ünlü kişi ise ABD başkanlarından Theodore Roosevelt ti. Avcılığa olan merakıyla tanınan Roosevelt, 1903 yılında Idaho eyaleti Salmon Irmağı kıyısında iki avcının gizemli bir canlı tarafından saldırıya uğradığını anlatmıştı.
Yarı hayvan, yarı insan şeklinde, arka ayakları üstünde yürüyen, vücudu siyah veya kahverengi kıllarla örtülü çok güçlü yaratık olarak tanımlanan "kocaayak" veya "karadamı"na ilişkin söylentiler günümüzde birçok bilim adamı tarafından kabul edilmiyor.

SSCB yönetiminin bu canlıyı araştırmak için 1958 yılında Bilimler Akademisi bünyesinde jeoloji, antropoloji, biyoloji, fizik ve tıp uzmanlarından oluşan özel bir komisyon kurduğu biliniyor.

Amerika Tuson "kriptozooloji" (biyolojide var olmayan veya efsanevi kabul edilen hayvanları araştıran bilim) Derneği, "karadamı"nın ölüsünü getirene 100 bin, canlısını yakalayana ise bir milyon dolar Şyeceğini söylüyor.


Koca Ayak Efsanesi


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

0 yorum:

Yorum Gönder