Web Sitenizi Hızlandırın ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

22 Ocak 2012

Yazan AyQo
İnternetin farklı bir boyuta büründüğü şu günlerde sevgili webmaster arkadaşlarımızın ziyaretçi çekmek için yaptığı düzenleme ve çalışmaların arasında önemli bir yer almaktadır, sitelerimizi hızlandırmak. Sitemizi hızlandırmak hem ziyaretçilerimiz hemde arama motorları(Google, yahoo, msn v.s) tarafından önem taşıdığıda göz önünde bulundurulursa önemi dahada iyi anlaşılmış olacaktır. Web sitemizi hızlandırmak için sayfalarınıza uygulayabileceğiniz uygulamalar.


1- Gereksiz kodlamalardan ve kod hatalarından arının.
W3C'nin bizim için hazırladığı Markup Validation'ü kullanarak hatalara kolayca ulaşabilirsiniz.

2- Resim ve imaj dosyalarınızı tekrar düzenleyin.
Sayfa içerisindeki resim ve imaj dosyalarının sayfamızın açılma hızında büyük önem taşıdığı bir gerçek. Buradaki araç sayesinde online olarak imaj dosyalarınızın boyutlarını optimize ederek yüksek hızlar kazanabilirsiniz.

3- CSS kullanın ve css dosyalarınızı düzenleyin.
Sayfalarımızda css kullanmak bizi stil karmaşasından kurtararak kodlamada hemde görsel sayfa yapımızda bize büyük yardımı dokunacaktır. Ayrıca online olarak kullanabileceğiniz CleanCss isimli araç sayesinde css dosyalarınızın boyutlarını küçülterek daha hızlı bir css yapısı elde etmeniz çok kolay.

4- Kodlama taktikleri kullanın.
Sayfayı kodlama şeklindeki değişkenler ve ufak ayrıntılar sayfamızın açılmasında büyük roller oynamakta. Buna örnek vermek gerekirse, birden fazla css dosyası yerine tek bir css dosyası kullanmak, sayfaya yerleştirdiğimiz imajların boyutlarını girmek ve sayfada aşırı derecede javascript, flash dosyaları kullanmamak sayfamızı hızlandırma yolundaki işimizi oldukça kolaylaştıracaktır

0 yorum:

Yorum Gönder