Görme Engelliler için Telefon Kütüphanesi ~ AyQo Blog
  • Ücretsiz Mobil Chat ScriptiÜcretsiz chat sitesi açabileceğiniz bir script yazmak istedim.
  • LOL İtibar Puanı KasmaDünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu LOL konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.
  • Online Anti-Virüs Tarama ve Koruma SiteleriFirmalar arası rekabet sonucu ortaya çıkan çevrim içi veya Online tarama sisteminizi korumaya yardımcı olabilecek düzeyde.
  • Çoklu Skype Açma Programsız (Resimli Anlatım)Windows live'dan kalan bir alışkanlıktır Messanger'de çoklu oturum açmak.
  • PHP Youtube Bot YapımıPHP ile Youtube'dan video bilgilerini çekme işlemini çok basit kodlarla anlatacağım.
1 2 3 4 5

30 Aralık 2011

Yazan AyQo
Türk Telekom, ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle hayata geçen Telefon Kütüphanesi projesi, görme engellilerle yüzlerce kitabı buluşturuyor. Projenin deyişi ile “Kitaplar konuşuyor, engeller kalkıyor”.Telefon Kütüphanesi projesi, Türk Telekom’un görme engelli müşterilerine yüzlerce sesli kitabı ev telefonları
üzerinden ücretsiz olarak dinleme olanağı sunuyor.“Bir fark yaratsak yeter, Türkiye’ye Değer” sloganıyla sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türk Telekom, bu kapsamda GETEM işbirliğiyle gerçekleştirdiği Telefon Kütüphanesi projesinde yüzlerce sesli kitap Türk Telekom’un görme engelli müşterilerine ücretsiz olarak sunuluyor.

Hizmete 0 800 219 91 91 numaralı telefon üzerinden ulaşılabiliyor.Hizmetten faydalanmak isteyenler, görme engelli olduklarına dair bir raporla GETEM’e başvurarak şifre alabiliyor. Kullanıcılar aldıkları şifreyle 200′den fazla sesli kitaba ücretsiz olarak erişebiliyor.

Sadece ev telefonları üzerinden faydalanılabilen Telefon Kütüphanesi’nin kullanıcıları; dilediği kitabı seçme,
bir sonraki aramada kaldığı yerden devam etme ya da bölümler arasında ileri ileri-geri gidebilme gibi gelişmiş
özelliklerden de yararlanabiliyor.

0 yorum:

Yorum Gönder